Щодо змін в організації подання державного статистичного спостереження за ф.№2-буд (квартальна)

 

 Відповідно до Закону  України від 13.04.2017 № 2020-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо поліпшення умов ведення будівельної діяльності" державну статистичну звітність щодо прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів подають органи державного архітектурно-будівельного контролю за формою та в строки, передбачені звітно-статистичною документацією, затвердженою центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері статистики.

З метою приведення нормативних актів у відповідність із чинним законодавством й отримання повної, всебічної та об’єктивної статистичної інформації наказом Держстату від 12.06.2017 № 133 внесено зміни до форми державного статистичного спостереження № 2-буд (квартальна) "Звіт про прийнятий в експлуатацію закінчений будівництвом об'єкт", затвердженої наказом Держстату від 05.08.2014 № 225.

Згідно з цими змінами респондентом форми № 2-буд (квартальна) "Звіт про прийнятий в експлуатацію закінчений будівництвом об'єкт"  визначено органи державного архітектурно-будівельного контролю. До завершення здійснення заходів з утворення органів державного архітектурно-будівельного контролю в місцевих органах самоврядування їх повноваження, у тому числі щодо подання вищезазначеної статистичної звітності, здійснюватиме Державна архітектурно-будівельна інспекція України (ДАБІ) (постанова КМУ від 19.08.2015 № 671).

Зміни вводяться в дію зі звіту за IІ квартал 2017 року. Термін подання звітів ­на адресу Головного управління статистики – не пізніше 15 липня п.р.

З бланками звітності можна ознайомитися на веб-сайті Головного управління статистики (www.ifstat.gov.ua) у розділі «Респондентам» – «Звітна документація» – «Альбом форм державних статистичних спостережень на 2017 рік» – «Економічна статистика» – «Будівництво».

          Додаткові роз’яснення та консультації можна отримати у відділі обробки даних статистики будівництва та інвестицій управління обробки даних статистики виробництва тел.79-20-55, 79-20-68 (кім.765).