Прес-випуск


 

Зовнішня торгівля товарами міст і  районів області у 2020 році

 

          Головне управління статистики в області інформує. Обсяги експорту товарів суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності області у 2020р.   становили  757,8 млн.дол.   США,   імпорту   (з урахуванням поставок до області газу природного) – 641,4 млн.дол. США. Порівняно  з 2019р. обсяги експорту зменшилися на 16,9%, імпорту – на 22,9%.  Позитивне  сальдо  зовнішньої  торгівлі  товарами  склало 116,4 млн.дол. США, коефіцієнт покриття експортом імпорту – 1,18.

Партнерами області у зовнішній торгівлі товарами були нерезиденти із 121 країни світу.

Серед міст та районів області найбільша частка експорту товарів належала  суб’єктам  господарювання  міст  Калуша  (41,7%  загальнообласних  обсягів) та  Івано-Франківська (34,2%). Вагомими були і обсяги експорту з Тисменицького (7,2%), Рожнятівського (3,9%), Долинського (3,2%) районів, м.Коломиї (1,7%), Рогатинського (1,6%) та Надвірнянського (1%) районів. Питома вага обсягів експорту усіх інших районів становила  від  0,9%  у Косівському районі   до  0,1%  у  Богородчанському та 0,03% у  Тлумацькому районах.

При загальнообласному скороченні обсягів експорту товарів у порівнянні з 2019р. на 16,9%, суб’єкти зовнішньоекономічної діяльності Калуського району у 1,5 раза  збільшили  обсяги  відвантажень  за  межі  країни (насамперед текстильних матеріалів та текстильних виробів), Коломийського  – на 39,6% (продуктів рослинного походження та готових харчових продуктів), Косівського – на 21% (в основному, деревини і виробів з деревини), Верховинського – на 8,9% і Рожнятівського –  на 4,7% (насамперед деревини  і виробів з деревини). По м.Коломиї обсяг відвантажень за межі країни зріс на 3,4% (текстильних матеріалів та текстильних виробів), Галицькому  і Снятинському районах  – відповідно на 3,2% і 2,8% (деревини і виробів з деревини).

Водночас, зменшилися відвантаження товарів за межі країни, зокрема, з Тлумацького – у 3,9 раза (насамперед продуктів рослинного походження, деревини і виробів з деревини), Рогатинського – у 2,1 раза (продуктів рослинного походження) районів. Майже у півтора рази зменшили обсяги експорту суб’єкти зовнішньоекономічної діяльності м.Болехова (шкур необроблених, шкір вичищених), більше, ніж на чверть – м.Калуша (в основному мінеральних продуктів) та Городенківського району (живих тварин; продуктів тваринного походження); у межах 17,7%–11,4% – Богородчанського району, м.Яремче, Долинського району; від 9,7% до 4,2% – Надвірнянського району, м.Івано-Франківська, Тисменицького району.

Найбільші обсяги надходжень з-за меж країни отримали суб’єкти господарювання міст Івано-Франківська (39,8% загальнообласних обсягів) та Калуша (39%) та Тисменицького району (7,6%). В загальнообласних обсягах імпорту частки суб’єктів м.Коломиї та Долинського району склали по 1,8%, Калуського та Рожнятівського  районів – по 1,4%, Снятинського – 1,3%, Рогатинського – 1,2% районів. Питома вага надходжень до решти міст обласного значення та районів становила  від  1%  у  Надвірнянському районі  до 0,04%  у Верховинському  районі.

У порівнянні з 2019р. зросли на 25,4% обсяги імпорту товарів, які отримали з-за меж країни суб’єкти зовнішньоекономічної діяльності Снятинського (недорогоцінних металів та виробів з них, текстильних матеріалів та текстильних виробів), на 14,8% – Косівського (полімерних матеріалів, пластмас та виробів з них),   на 13,9% – Долинського (насамперед, машин, обладнання та механізмів, електротехнічного обладнання та полімерних матеріалів, пластмас та виробів з них) районів.

У решті міст та районів області відбулося скорочення імпортних надходжень, зокрема, у 4,2 раза до Галицького району  (машин,  обладнання  та  механізмів,  електротехнічного  обладнання), у 2,2 раза – до м.Болехова (шкур необроблених, шкір вичищених), на 47% – Верховинського району (засобів наземного транспорту), в межах 39,2%–29% до Рожнятівського, Тисменицького районів, м.Калуша, Богородчанського і Надвірнянського районів, в межах 27,1%–14,7%  до  Коломийського, Калуського, Городенківського, Тлумацького районів, м.Коломиї, від 2,2% до 0,5% – міст Івано-Франківська, Яремче та Рогатинського району.

 

Примітка. Інформація по містах обласного значення та районах наведена відповідно до адміністративно-територіального устрою, який діяв до набрання чинності постановою Верховної Ради України від 17 липня 2020 року № 807-ІХ «Про утворення та ліквідацію районів»

 

 

Довідки за телефоном: (0342) 53-35-17

Більше інформації: http://www.ifstat.gov.ua/EX_IN/EX-ZEZ.htm

 

© Головне управління статистики в Івано-Франківській області, 2021

При використанні інформації, посилання на Головне управління статистики в Івано-Франківській області ОБОВ’ЯЗКОВЕ.

 

 

ПОВЕРНУТИСЬ

 

 

 

 Дата останньої модифікації: 23/02/2021