Встановлення партнерських стосунків – політика органів державної статистики у сфері взаємодії з респондентами

 

В Головному управлінні статистики (далі – Управління) приймання форм державної статистичної та фінансової звітності для зручності респондентів здійснюється в режимі "Єдиного вікна". Для забезпечення обліку фахівцями Управління розроблено та введено в дію "Автоматизовану систему обліку подання статистичних звітів".

Роботу "Єдиного вікна" організовано наступним чином: на першому поверсі Управління обладнано спеціальне приміщення, в якому розташовано поіменовані за назвами форм статистичної та фінансової звітності бокси для її приймання у паперовому вигляді, встановлено комп’ютерну робочу станцію з налаштованим програмним забезпеченням, яку підключено до локальної мережі Управління. За цією робочою станцією постійно чергує працівник.

Респондент, приходячи здавати форми звітності, звертається до чергового працівника, який приймає звіт на папері, факт приймання засвідчує відповідним штампом із зазначенням дати поступлення звіту та розміщує його у відповідному боксі за формою спостереження. При цьому в електронну систему заноситься код ЄДРПОУ респондента та назва поданої ним форми звітності. Автоматично інформація про подання звітності стає доступною для перегляду фахівцями галузевих підрозділів Управління.

У приміщенні для приймання форм статистичної та фінансової звітності встановлено окремий персональний комп’ютер з виходом в Internet, де респондент безпосередньо через веб-сайт Управління може сформувати довідку з переліком форм державних статистичних спостережень для подання в Головне управління статистики в Івано-Франківській області, ввівши ідентифікаційний код підприємства за ЄДРПОУ на головній сторінці у розділі СЕРВІС для респондентів "Пошук за кодом ЄДРПОУ".