Відповіді на запитання

 

 

 

 Інше

Запитання 3: Форма №29-сг (річна), як визначити обсяг виробництва в початково оприбуткованій масі і обсяг виробництва в масі після доробки?

Відповідь: Відповідно до Роз’яснення щодо показників форми №29-сг (річна) "Звіт про площі та валові збори сільськогосподарських культур, плодів, ягід і винограду" державного статистичного спостереження щодо площ, валових зборів та врожайності сільськогосподарських культур від 08 липня 2021р. №19.1.2-12/6-21 показники форми формуються з використанням таких документів первинного обліку:

спеціалізованих форм первинних документів з обліку виробничих запасів у сільськогосподарських підприємствах № ВЗСГ-1, № ВЗСГ-4, № ВЗСГ-8, № ВЗСГ-10, які затверджені наказом Мінагрополітики від 21 грудня 2007 року № 929;

спеціалізованих форм первинних документів з обліку довгострокових і поточних біологічних активів в сільськогосподарських підприємствах № ДБАСГ-1, № ДБАСГ-3, № ПБАСГ-1, № ПБАСГ-2, які затверджені наказом Мінагрополітики  від 21 лютого 2008 року № 73;

облікових листів трактористів-машиністів;

актів на списання загиблих площ;

щоденників надходження сільськогосподарської продукції, відомостей руху зерна та іншої продукції, реєстрів приймання зерна;

актів на сортування та сушку продукції рослинництва;

інших первинних документів, які фіксують факти здійснення господарських операцій.

Обсяги виробництва зернових і зернобобових культур характеризуються двома масами: початково оприбуткованою масою (фізична маса зерна) та масою після доробки (залікова маса зерна). Показник валового збору зернових і зернобобових культур у масі після доробки визначено шляхом відрахування від початково оприбуткованої ваги невикористаних відходів (втрат післязбиральної обробки: очистка від часток бур’янів та соломи, лушпайок та інших смітних домішок) і втрат при сушінні (доведення зерна до базисних кондицій). Подрібнене зерно, яке утворюється при обробці, сушінні та підготовці зерна до зберігання, враховано у валовому зборі зерна в натуральному вираженні.

Коефіцієнт перерахунку обсягу виробництва зернових і зернобобових культур у масу після доробки встановлюється за даними складських документів, а за їх відсутності – на рівні значення середнього показника за останніми наявними даними підприємства (з урахуванням кліматичних умов року).

Запитання 2: Помилково включили в показники звіту ф.№1-послуги (квартальна) «Звіт про обсяги реалізованих послуг» в розділі І «Обсяг реалізованих послуг (уключаючи ПДВ)» накоплені дані, а не за окремий квартал. Як виправити цю помилку?  (Запитання мовою оригіналу: "Здравствуйте ,ошибочно включили в показатели отчета " Звыт з обсягу реалызованих послуг" в разделе 1 данных накопительно, а не за отдельный квартал. Например, в отчете за второй квартал приводятся данные за I-II кварталы, тогда как указать нужно только доход за второй квартал. Подскажите как исправить эту ошибку ?")

Відповідь: Згідно з Роз’ясненнями щодо форми державного статистичного спостереження №1-послуги (квартальна) «Звіт про обсяги реалізованих послуг» від 13.06.2019р. №19.1.2-12/16-19 показники форми містять інформацію за кожний квартал звітного року окремо та не включають величину коригуваня за попередні квартали. Необхідно подати новий звіт, де будуть вказані обсяги реалізованих послуг тільки за квартал. Попередній звіт враховуватися не буде.

Запитання 1: Чи дійсна довідка з ЄДРПОУ, видана Головним управлінням статистики в Івано-Франківській області, якщо змінився керівник підприємства, юридична особа.

Відповідь: На Ваше повідомлення від 05.11.2019 № 13 щодо надання інформації про те, чи дійсна довідка з ЄДРПОУ, видана Головним управлінням статистики в Івано-Франківській області, якщо змінився керівник підприємства, повідомляємо.

Відповідно до наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 23.04.2014 № 486, (зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 16.05.2014 № 511/25288) визначено таким, що втратив чинність наказ Державного комітету статистики України від 12.06.2007 № 164 «Про затвердження форми довідки з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України», (зареєстрований у Міністерстві юстиції України  19.06.2007 № 674/13941), та затверджено Зміни до Положення про порядок і умови користування даними Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (ЄДРПОУ), затвердженого наказом Державного комітету статистики України від 28.11.2005 № 386, (зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.12.2005 № 1509/11789). Згідно з цим нормативним документом скасовано надання органами державної статистики послуги з видачі довідки з ЄДРПОУ.

 Водночас повідомляємо, що відповідно до Положення про порядок і умови користування даними ЄДРПОУ, інформація з ЄДРПОУ надається у вигляді відомостей, актуальних на дату надання запиту, оскільки органи державної статистики в рамках ведення ЄДРПОУ є користувачами реєстраційних відомостей, які надходять до органів державної статистики з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (ЄДР) і дії щодо внесення даних до ЄДРПОУ є завжди похідними від дій державних реєстраторів.

Для отримання відомостей з ЄДРПОУ звертатися в Головне управління статистики в Івано-Франківській області, 732 каб. (тел. 53-15-00; 79-20-91).

 

 

ПОВЕРНУТИСЬ 

 

 

 

 Дата останньої модифікації: 06/02/2023